Володіння голосом    Традиційний народний    Трансформований "народний"    Академічний    Стихійний "міський"    Естрадний та інші

Терміни


На цій сторінці уточнюємо деякі необхідні поняття.

НАРОДНИЙ (спів, хор, звання і т.д.):

  1. Первісне значення слова народний – це синонім поняття автентичний: народний спів (грудний за місцевою традицією), народна пісня (без обробок та редакцій), народний танець (побутовий), народні музичні інструменти (традиційні побутові). Всі вони існували чи існують у звичайному сільському, рідше міському музичному побуті.

  2. Народний – за радянською назвою галузі професійної музичної освіти: “народний спів” (грудний з наслідуванням професійних колективів, насамперед Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім.Г.Верьовки та Черкаського державного академічного заслуженого українського народного хору), “народна пісня” (у сценічній обробці), “народний танець” (сценічний), “народні музичні інструменти” (концертні та оркестрові), “народний хор” (з неавтентичною манерою співу і, як правило, з супроводом баяна чи акордеона). Всі вони орієнтовані виключно на сценічне виконавство. До поняття автентики цей термін взагалі не має жодного стосунку.

  3. Народний як звання: “Народний хор”, “Народний артист” і т.д. Існує як державна відзнака за виконавський рівень – згідно з нормами й правилами професійної музичної майстерності.